باشگاه بدنسازی طوس
امتیاز سروش به باشگاه : خوبباشگاه بدنسازی طوس 
نکات مثبت باشگاه به طور خلاصه
1. باز بودن باشگاه در تمام طول سال حتی تعطیلات رسمی 
2. داشتن امکان استفاده از رختکن و کمد اختصاصی
3. داشتن کیسه بوکس
4. داشتن 2 طبقه مجزا جهت تمرینات هوازی و کار با وزنه
5. امکان استفاده برای خانمها  در ساعات صبح(6:30 تا 14:00)
6. شهریه عادلانه و مناسب
 
نکات منفی باشگاه
1. بهداشت ضعیف و عدم نظارت کافی
2. رختکن شلوغ و کوچک طبقه بالا
3. قرار گیری باشگاه  در محدوده  طرح زوج و فرد 
4. نبود جای کافی برای پارک ماشین
باشگاه فوق در ضلع شرقی  خیابان ولی عصر کمی پائین تر از خیابان بهشتی  قرار گرفته .
این باشگاه که در 2 طبقه میباشد یک ویژگی جالب دارد  و آن هم اینکه  هر دو طبقه آن همکف میباشد بدین صورت که طبقه زیرزمین  همکف کوچه پاینی میباشد و طبقه بالایی همکف خیابان ولی عصر میباشد این ویژگی  باعث تهویه بسیار مطلوب این باشگاه شده است .از طرفی چون طبقه پاینی  از 4 طرف محصور است در تابستان خنک تر و در زمستان گرم تر میباشد . هر چند نور آفتاب کافی به فضای باشگاه وارد نمیشود اما وجود پنجره و هوا کش  در 2 قسمت ابتدا و انتهای باشگاه و وجود چندین کولر گازی  هوای نسبتا مناسبی برای تمرین فراهم نموده است  از طرفی تفکیکی هوشمندانه  بین دستگاه ها صورت پذیرفته دستگاه های هوازی و دستگاه های حرکات پا در طبقه بالا و سایر دستگاه ها در طبقه پاینی قرار گرفته  که خود باعث عدم تجمع   ورزشکاران در یک طبقه شده است .(در تابستان در ساعات اوج گرما واوج تردد مقداری هوای داخل سالن نامطلوب بود حدود 2 ماه از سال ولی فقط چند ساعت)
تقریباً میشود گفت تمامی دستگاه های این باشگاه کامل و از برند های معتبر خارجی هست .
از درب که وارد میشوید قبل از ورود به سالن یک رختکن بسیار کوچک با کمد های بسیار کوچک  و 2 عدد حمام  و یک توالت ملاحظه میشود رختکن واقعا جوابگو این همه ورزشکار نیست!  اما در طبقه پاینی یک رختکن ویژه وجود دارد یعنی با پرداخت ماهیانه فقط 60 هزار تومان هم یک کمد اختصاصی خواهید داشت هم  یک رختکن با دو عدد دوش و یک توالت  البته افراد دیگری هم غیر شما اینجا کمد دارند اما خود من تا حالا همزمان با دو نفر بیشتر محبور به تعویض لباس نشدم این در حالی هست که در رختکن بالا حد اقل با 5 نفر همزمان باید لباس عوض کنید . هر دو رختکن سشوار دارد  اما حمام هیچ کدام از رختکن ها  شامپو و صابون ندارد  تهویه هر دو رختکن هم اصلا خوب نیست . توالت ها هم برس ندارد یعنی در صورتی که توالت کثیف شود افراد امکان نظافت اونجا را ندارند من بار ها مسائل مربوط به نظافت را گوشزد کردم اما متاسفانه فایده نداشت  از نکات منفی که در این قسمت  وجود دارد  این هست که متاسفانه نظارتی روی رعایت نظافت افراد وجود ندارد و بار ها دیدم افراد با کفش بیرون وارد سالن و توالت میشوند!
از درب که وارد سالن میشوید دست راست میز رسپشن قرار گرفته که  شخصی که بعد از ساعت 2 تا 11 شب حضور دارد اسمش امیر محمد هست یک پسر حدود 19 ساله پر انرژی که به شدت میل یادگیری دارد و پسر خوب و مودبی میباشد .
ساعت کاری مجموعه از 6 صبح تا 23:30  یک سره و فقط برای آقایان بود اما از اول مهر 97 از ساعت 14 فقط برای آقایان هست و قبل از آن به خانمها اختصاص یافته است .
تعداد 5 عدد تردمیل خارجی یک عدد اسکی فضایی یا همان الپتیکال و 4 عدد دوچرخه ثابت وجود دارد که البته 2 عدد دوچرخه خراب هم همانطور که قبلا گفته شد وجود دارد
تقریبا همه دستگاه های لازم برای تمرینات پا در طبقه بالایی وجود دارد و از کیفیت خوبی نیز برخوردار هستند 
این باشگاه1 نفر مربی دارد به نام آریا ارین خو که خود مالک باشگاه میباشد من تا حدودی پدر ایشان را میشناسم که خود یکی از رزمی کاران قدیمی بوده  به عبارتی آریا در یک خانواده ورزشی  متولد شده و روحیه ورزشکاری دارد بار ها دیدم از افراد کم بضاعت شهریه کمتری گرفته .
 مربی باشگاه  بسیار با وقار آرام و ساکت میباشند هر چند این ویژگی  یک برتری شخصیتی  محسوب میگردد اما  در بحث مدیریت اماکن ورزشی در ایران به اعتقاد این حقیر این یک ضعف میباشد .تعدادی از ورزشکاران با سو استفاده از وقار و نجابت این بزرگوار  قوانین مجموعه را به راحتی زیر پا میگذارند به عنوان مثال بار ها شخصا دیدم که تعدادی از استفاده کننده ها (شاید حد اکثر این تعداد 3 نفر باشند ) بدون هیچ لباس ورزشی از بیرون داخل باشگاه آمدن  و هیچ تعویض کفش و لباسی نداشته اند و با همان لباس بیرون تمرین کردن و با همان هم از باشگاه خارج شدن  .من چندین بار موارد عدم رعایت بهداشت را به مربی رسپشن و حتی نظافت چی حاضر در باشگاه تذکر دادم اما در کمال تاسف دیدم خود مربی و نظافت چی  بهداشت را رعایت نمیکنند (بار ها دیدم مربی  و نظافت چی با کفش سالن  توالت رفته )
در کل تنها ایراد این باشگاه عدم رعایت کافی بهداشت و یا عدم نظارت کافی مدیریت باشگاه  میباشد . فضای دیواره های حمام پر از قارچ هست و با وجود تذکرات مکرر اینجانب هیچ نظافتی صورت نپذیرفته.
بالای همه تردمیل ها یک مانیتور میباشد که همیشه خاموش است معلوم نیست برای چی این هزینه صورت گرفته ؟
صدای موزیک باشگاه بسیار کم است و گاهی خاموش چون مربی گاها در باشگاه میخوابد یا صدای موسیقی پرسنل را خسته میکند .
هزینه شهریه باشگاه بسیار مناسب میباشد از  طرفی بار ها خودم دیدم مدیر باشگاه از کارگران زحمتکش و افرادی که توان پرداخت شهریه کامل را ندارند کل شهریه را دریافت نداشته (البته این کار برای حفظ حرمت ورزشکار محفیانه صورت گرفته و من اتفاقی دیدم)خلاصه کلام مربی ادم مردم داری میباشد  اما مدیریت قاطعی ندارد.
در این باشگاه ورزشکارن نسبتا حرفه ای هم تمرین میکنند تعدادی مربی خصوصی با شاگردان خود نیز به این باشگاه جهت تمرین  میایند .
میشه گفت حدود 30% اعضاء استفاده کننده از باشگاه  بخاطر جو دوستی حاکم در باشگاه و  به علت نبود صدای موزیک دائم با صدای بلند حرف میزنند   که  گاه بخاطر شوخی های زننده جو زشت و بی کلاسی به باشگاه به  اعتقاد من میدهد البته این نظر شخصی من میباشد شاید شما از افرادی که باصدای بلند خاطرات خودشان را با زبان طنز مطرح میکنند خوشتان بیاد  در ان صورت میشود گفت عاشق این فضا میشوید  من در مقایسه با باشگاه عرسیا اینجا را مجدد انتخاب کردم بخاطر هزینه مناسب تهویه فوق العاده  داشتن مربی های مجرب و ورزشکاران حرفه ای  و باز بودن در تمامی روز های تعطیل   اما ای کاش اشکالاتی که بار ها به آنها گوشزد کردم را برطرف نمایند  به چشم خودم دیدم خیلی از شاگردان با دیدن صحنه های جلف بازی برخی شاگردان  دیگه اقدام به ثبت نام نکردن  خود منم اگر یک باشگاه با همین شرایط و فقط با بهداشت بهتر پیدا کنم قطعا باشگاه را با وجود همه خوبی هاش ترک میکنم .
 
اما یک نکته  بدجوری تو ذوق میزنه  اینکه 2 عدد دوچرخه ثابت سالهاست که خراب شده و خراب آن در باشگاه قرار دارد و تعمیر نشده 
 
 
از نکات خوب دیگر باشگاه وجود یک کیسه بوکس حرفه ای میباشد  که استفاده  از آن برای عموم رایگان و آزاده  هرچند همیشه نصب نیست 
نکته مثبت دیگه وجود 2 عدد میز پرس سینه و 2 عدد میز بالا سینه و 2 دستگاه اسکات دستگاه  به عبارتی از اکثر دستگاه ها 2 عدد میباشد که مانع جلوگیری ترافیک جلوی دستگاه ها میشود  فقط متاسفانه از دستگاه جلو پا و پشت پا از هر کدام فقط یکی موجود میباشد .
باشگاه یک بوفه کوچک اما با یک  مسئول بسیار خوش اخلاق که خود ورزشکار حرفه ای هست  در خدمت ورزشکاران هست  قیمت های غذا ها  بسیار مناسب است و کیفیت و تمیزی خدمات هم خوبه فقط به اعتقاد من تنوع  و چیدمان  بوفه خیلی تحریک کننده و جذاب نیست . به نظر من با یک مقدار نوآوری و خلاقیت  میتوانند  کلی فروش خود را افزایش بدهند .
قبل تر که این باشگاه فقط برای آقایان بود تمام باشگاه با دوربین مدار بسته کنترل میشد اما وقتی باشگاه برای خانم ها هم شد دوربین ها جمع اوری شد  که این موضوع میتواند در ادامه مقداری روی امنیت باشگاه موثر باشد  تا اول مهر که همه فضا با دوربین کنترل میشد شاهد امنیت کامل بودیم امید وارم اکنون هم با وجود نبود دوربین شاهد امنیت باشیم
برنامه تمرینی در ماه اول رایگان اما از ماه دوم به بعد پولی میباشد که حدود 200 هزار تومان میباشد.
سیستم کنترل ورود و خروج باشگاه با کارت های مخصوص باشگاه انجام میپذیرد  که بر اساس نوع ثبت نام شما یعنی انتخاب تعداد جلسات  در هفته  تعیین میگردد  و به محض ورود باید کارت را بکشید و جلسه را کم میکند و اگر در ماه زود تر تعداد جلسات تمام شد باید مجدد شهریه پرداخت کنید البته میتوانید تعداد مثلا 6 جلسه در هفته انتخاب کنید اگر میخواهید هر روز باشکاه بیایید 
بیشتر افراد استفاده کننده از باشگاه با توجه به قرار گیری باشگاه در مرکز شهر شاغلین این منطقه میباشند که تقریباً میشه گفت همه جور افراد به این باشگاه تردد دارند !!! و متاسفانه مدیریت باشگاه نظارتی بر این موضوع ندارد .
شهریه  باشگاه به مقدار حضور شما در هفته  متفاوته  اما منظور برای یکماه میباشد
مثلا برای حضور هر روز  190 هزار تومان پرداخت کنید
5 روز در هفته  170 هزار تومان
4 روز در هفته 155 هزار تومان 
3 روز در هفته 145 هزار تومان
تک جلسه هم 18 هزار تومان یعنی فقط برای یک روز 
دفعه اول که ثبت نام میکنید باید 5هزار تومان هم هزینه کارت بدین  و هزینه بیمه هم 15 هزار تومام که آن هم فقط برای یکسال میباشد البته اگر قبلا جای دیگری بیمه باشید میشود از ان هم اینجا استفاده کرد 


مشخصات باشگاه :
تهران خیابان ولی عصر پائین تر از خیابان بهشتی

به اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی :

نظرات :نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید.

نام :

ایمیل :

نظر:
آدمک :