باشگاه ورزشی بانوان بلوک 68
امتیاز ماندانا م به باشگاه : خیلی عالی
باشگاه ورزشی بلوک 68 مخصوص بانوان
 
آدرس: تقاطع بزرگراه کردستان و حکیم، مجتمع مسکونی تجاری آ-اس-پ، طبقه همکف تجاری، واحد 68

ساعات کاری:
  شنبه تا 4 شنبه 7 صبح الی 21:30
5 شنبه :7 الی 18:30
جمعه 10 الی 13:30

محاسن باشگاه:
مربیان حرفه ای؛ به روز، با دقت انتخاب شده و دلسوز 
امکانات مدرن
امکان استفاده از صبح تا 21 شب 
فضای متفاوت و کادر پذیرش حرفه ای و خوش برخورد 
تهویه قوی و پراکسیژن در اغلب روزهای سال 
رعایت اصول بهداشتی و نظافت خوب 
ارائه ماساژ حرفه ای توسط ماساژور تایلندی 
ارائه تست بادی کامپوزیشن (غیر از موارد ویژه و پروموشن این تست در این باشگاه رایگان نیست.)
امکان استفاده تک جلسه ای

معایب باشگاه:
شلوغی کلاسهای بعد از ظهر و کمبود فضا 
هزینه بالا (به نظر شخصی من کیفیت هزینه را توجیه می کند ولی درمقایسه با سایر باشگاهها ممکن است بالاتر باشد.لیست قیمتها در انتها موجود است.)
محدود بودن تجهیزات بدن سازی به نسبت باشگاهی در این سطح 
جای پارک محدود در اوقات شلوغی مجتمع ASP
نداشتن توالت ایرانی
سایت بسیار ضعیف  و عدم بروز رسانی
 
آشنایی با مجموعه ورزشی بانوان بلوک 68 BLOCK 68

این باشگاه در ابتدای پارکینگ مهمان مجتمع مسکونی ASP  واقع در خیابان شصت و چهارم قرار دارد. از ابتدای ورود به این ورزشگاه متوجه تفاوت شاخص آن با سایر باشگاههای بانوان و حرفه ای بودن تیم بلوک می شوید که در ابتدا با دکوراسیون متفاوت و مدرن باشگاه جلوه می کند و سپس در برخورد مناسب تیم پذیرش مشهود است.  پس از عبور از در شیشه ای و ورود به باشگاه، تیم پذیرش در سمت چپ آماده پاسخگویی به شماست که در ساعات شلوغ شامل سه یا چهار خانم به طور همزمان است.  پس از ثبت نام کارتی با نشان باشگاه و به نام ثبت نام کننده صادر می شود. برای ورود باید این کارت را روی دستگاه مربوط بکشید تا قبض ورود را دریافت کنید. البته من از کلاسهای گروهی و نیمه گروهی این باشگاه استفاده کرده ام و در مورد نحوه پذیرش کلاسهای بدن سازی که معمولا ساعت پذیرش آزادتری دارند اطلاع ندارم. پس از دریافت قبض با تحویل کارت ثبت نام کلید لاکر را از پذیرش دریافت می کنید و وارد محیط داخلی می شوید. لاکرهای این باشگاه برای ورزشکاران در سه قسمت مجزا قرار دارد که دو قسمت اصلی در طبقه بالا قرار دارند. در لاکر اصلی آینه معمولی، آینه آرایش (بدون صندلی آرایش)، پریز برق، سشوار، نیمکت برای نشستن و کمدهای قفل دار با کلید مجزا، گوش پاک کن و دستمال و سطل زباله موجود است و در لاکر ثانویه فقط آینه، نیمکت و لاکرها قرار دارند. لاکرها و اتاق تعویض لباس مربیان به صورت جداگانه در قسمت دیگری منظور شده است که به نظر من نشانه توجه به مربیان و از نکات ریز و خوب مدیریت این باشگاه است. این باشگاه دارای سه توالت بوده و دارای حمام است و چنانچه بخواهید از حوله باشگاه برای حمام استفاده کنید باید مبلغی را بپردازید. 
دستشویی های این باشگاه فرنگی هستند (شخصا از دستشویی عمومی فرنگی به علت اصول بهداشتی استقبال نمی کنم و اماکنی که هر دو گزینه ایرانی و فرنگی را لحاظ کنند ترجیح می دهم) ولی انصافا دستشویی های بلاک همواره تمییز و مرتب هستند. اسپری ضد عفونی در هر سه توالت برای استفاده کنندگان موجود است و مشخص است که دستشویی ها به طور مرتب شستشو و ضد عفونی می شوند. دستمال کاغذی هم در توالت و هم در رو شویی همواره وجود دارد و صابون موجود مایع و معمولا با کیفیت است. این نکات از مسائل ریزی هستند که به نظر بدیهی می آیند ولی رعایت آنها به طور مداوم و بی نقص فقط از عهده مدیریت اصولی که دیسیپلین  دارد بر می آید و به نظر من نشان دهنده نظم و حرفه ای بودن تیم یک مجموعه است. زمین این باشگاه بافتی خاص و کف پوش ویزه و با کیفیتی دارد که شستشو و رعایت بهداشت را آسان می کند. قسمت کراس فیت با پوشش خاصی پوشیده شده که ورزشکاران هنگام اجرای حرکات ورزشی از آسیب و کبودی در نقاطی که با زمین تماس دارند در امان باشند. دکوراسیون مجموعه ورزشی بانوان بلوک 68 BLOCK 68، مدرن و چشم نواز است و هر جا که مقدور بوده از تابلوها و نقش های زیبا در کنار معماری مدرن بتنی و فلز سیاه بهره گرفته شده است. توجه به جزئیات در این باشگاه در حدی است که ظرفی در ورودی یکی از رخت کنها برای جمع آوری در بطریهای آب معدنی برای بازیافت و تحویل آن به خیریه وجود دارد. 
تقسیم بندی محیط های ورزشی در مجموعه ورزشی بانوان بلوک 68 BLOCK 68
 
فضای بدن سازی اولین فضا و نزدیک به رختکن است که با تردمیل و سایر دستگاههای هوازی شروع می شود. چند دستگاه بدن سازی مختلف در وسط این قسمت قرار دارد و بعد تجهیزات کراس فیت چیده شده اند. این باشگاه همچنین دارای یک سالن بزرگ مجهز به سیستم صوتی حرفه ای و سن برای ورزشهای گروهی و یک بخش در طبقه بالای ورزشهای گروهی برای بدنسازی است. اکثر ورزشهای Les Mills در این باشگاه با آخرین ترند روز دنیا ارائه می شود و همزمان با لانچ جهانی طی یک جلسه رایگان که در شبکه های اجتماعی باشگاه اطلاع رسانی می شود برای عموم اجرا می شوند تا علاقمندان به صورت رایگان و از نزدیک با هرکدام آشنا شوند و برای تصمیم گیری قدرت انتخاب بهتری داشته باشند. بروشور این باشگاه که شامل ساعتها و قیمتها در مرداد 1397 است در انتها آورده شده است. این باشگاه دارای یک اتاق ماساژ و کافی شاپ نیز هست. 
مربیان در مجموعه ورزشی بانوان بلوک 68 BLOCK 68
از نقاط قوت مجموعه ورزشی بانوان بلوک 68 BLOCK 68 ارائه ورزش کراس فیت با وسایل و استانداردهای به روز جهانی است. در ورزش کراس فیت مربی تعیین کننده موفقیت شماست چرا که اگر اصولی تمرین نکنید کمترین و پیش پا افتاده ترین ضرر این است که نتیجه نمی گیرید و بدترین حالت آسیب های شدید جسمانی است. احتمال آسیب دیدگی در این ورزش بسیار بالاست و باید بسیار اصولی تمرینات مربوط انجام شوند. این باشگاه در حال حاضر (نیمه مرداد 1397) با بهترین مربیان خانم در سطح ایران قرارداد دارد. خانم مارال افشاریان از مربیان بنام دارای گواهینامه مربی گری کراس فیت از لندن و دارای گواهی تربیت مربی از Les Mills هستند و کلاسی هم که من در مجموعه ورزشی بانوان بلوک 68 BLOCK 68 شرکت می کنم کلاس کراس فیت ساعت 19 تا 20 روزهای فرد خانم مارال افشاریان است. سایر مربیان نیز واقعا دلسوز و حرفه ای هستند و اکثرا دارای گواهی نامه مربیگری حرفه ای در رشته  های متعدد هستند ولی چون شخصا با همه مربیان باشگاه کار نکردم از جزئیات سوابقشان اطلاع مستندی ندارم. اکثرمربیان این باشگاه هر چند ماه یکبار برای تمدید اعتبار دوره گواهینامه و به روز کردن دانش خود خود در خارج از ایران آموزش می بینند. نام و کلاسهای مربیان باشگاه در کاتالوگ انتهای صفحه موجود است و برای اکثر کلاسها (جز مواردی که ظرفیت خالی ندارند) امکان استفاده تک جلسه ای از کلاس وجود دارد که به شما امکان می دهد به صورت عملی کلاس را بدون ثبت نام بلند مدت امتحان کنید. مثلما هزینه تک جلسه از هزینه کل دوره تقسیم بر تعداد جلسات بیشتر است ولی اگر برای ثبت نام در کلاسی شک داشته باشید، گزینه خوبی است تا بتوانید بهتر تصمیم بگیرید. 
کافی شاپ مجموعه ورزشی بانوان بلوک 68 BLOCK 68
این باشگاه دارای یک کافی شاپ عالی با کادر خوش برخورد و حرفه ای است که گزینه های غذایی سالم و بسیار خوشمزه ای ارائه می کنند و شیک پروتئین هم دارند. صندلی برای استراحت و گپ زدن در محدوده ای بین کافی شاپ و سالن تمرین وجود دارد و گلهای طبیعی با طراحی زیبا جزو همیشگی دکوراسیون این قسمت است. البته این کافی شاپ در محدوده کلاسهای ورزشی است و صندلی هایش با صندلی های محیط استراحت بین کلاسها یکی است.  انواع سالادها و غذاهای واقعا سالم از گزینه های منو هستند و مزه مواردی که من امتحان کردم واقعا عالی بودند (دقت کنید که من با سلیقه شخصی خودم نظر می دهم.)

ماساژ در مجموعه ورزشی بانوان بلوک 68 BLOCK 68
ماساژور مجموعه یک خانم حرفه ای تایلندی هستند و واقعا به کارشون واردند. برای رزرو وقت ماساژ باید از قبل هماهنگ کنید. اتاق ماساژ کوچک است و تمام امکانات لازم را دارد و تمیز و مرتب و جمع و جور است و دمای مناسبی دارد. نه در تابستان و نه در زمستان احساس ناخوش آیندی از سرما یا گرمای آزاردهنده ندارد. حداقل تجربه شخصی من به این صورت بوده است. به نظر شخصی من کیفیت ماساژ در مقایسه با قیمت آن در این مجموعه عالی است. لیست قیمتها در مرداد 1397 در انتهای آورده شده است. در این مقایسه من تجربه شخصی خود در نیلوفر آبی، راما اسپا، مجموعه حس خوب زندگی و سالن حال خوش را در نظر گرفته ام. تنها نکته منفی اش این است که ماساژور فقط یک نفر هستند و امکان ارائه ماساژ به چند نفر به صورت همزمان وجود ندارد که البته منطقی هم هست چون در محل باشگاه ارائه می شود و این مساله بیشتر برای سالن های ماساژ نکته تعیین کننده ای است.  
آیا قیمتهای مجموعه ورزشی بانوان بلوک 68 BLOCK 68 گران است؟ 
 
در نگاه اول ممکن است خدمات باشگاه گران به نظر بیاید ولی به هر حال باید در نظر گرفت که ارائه سطح استاندارد بالا هزینه بر است و من خودم تا زمانی که باشگاه استاندارد بالای خود را حفظ کند و در سطح بین المللی به روز بماند و به خصوص با مربیان فوق حرفه ای کار کند، سطح خدمات دریافتی را متناسب با استانداردهایی که برایم اهمیت دارد می دانم. لیست قیمتها در ادامه موجود است. همچنین باید در نظر گرفت که قیمت مساله ای نسبی است و بستگی به کل تجربه شما دارد. واقعیت این است که با بودجه محدود استفاده از کلاسهای این باشگاه را به صورت تک جلسه یا هنگام ارائه تخفیف ها می توان امتحان کرد ولی چنانچه قیمت یکی از پارامترها باشد و کیفیت و سطح و فرهنگ باشگاه را در نظر بگیرید، به نظر شخصی من مجموعه ورزشی بانوان بلوک 68 BLOCK 68 یکی از گزینه های متمایز است. 
نکات منفی مجموعه ورزشی بانوان بلوک 68 BLOCK 68
در خصوص نکات منفی باشگاه، اولین نکته شلوغی بیش از اندازه بعضی از سانسهاست به گونه ای که گاهی باید مواظب باشید از روی دست و پای کسی هنگام تمرین رد نشوید. گاهی برای خالی شدن تردمیلها باید صبر کنید. همزمانی چند کلاس با هم در فضایی که به نسبت تعداد نفرات حاضر کوچک است باعث کلافگی می شود. البته این مشکل تقریبا در تمام باشگاههایی که من درعمرم استفاده کردم از معمولی و عالی همیشه معضل بوده است ولی خوب در چنین محیط حرفه ای و خوبی در ابتدا وجود نداشت و با شناخته تر شدن باشگاه و به طبع آن افزایش  ثبت نامها بعدا در سانس بعدازظهر بروز کرد (من روزهای فرد بعدازظهر از باشگاه استفاده می کنم و در خصوص این بازه زمانی نظر می دهم). با توجه به جای پارک محدود مجتمع ASP  گاهی از دوستانم می شنوم که برای پیدا کردن جای پارک در هنگام پر بودن پارکینگ مجموعه دچار مشکل می شوند ولی در روزهایی که پارکینگ ASP  ظرفیت دارد به راحتی می توان از آن استفاده کرد. 
جمع بندی در خصوص مجموعه ورزشی بانوان بلوک 68 BLOCK 68
به نظر من برای ورزش کراس فیت Crossfit که در مرداد 1397 هنوز در ایران و به خصوص در حوزه خانم ها جدید و جالب است، این باشگاه گزینه ای عالی است. این نظر را اول به خاطر مربیانی که در حال حاضر ( مرداد 1397) با این باشگاه قرارداد دارند و نیز برای وسایل و تجهیزات به روز موجود عرض می کنم. من به شخصه فرهنگ این مجموعه را بسیار می پسندم و معتقدم تمام کادر این مجموعه واقعا حرفه ای برخورد می کنند. به نظر من منطقی این است که اول در خصوص ورزش مورد نظر خودتون تحقیق کنید و نه تنها این باشگاه بلکه هر باشگاهی را شخصا بررسی کنید و ببینید عواملی که برای موفقیت برای شما مهم هستند را رعایت می کنند یا نه. در خصوص این باشگاه دموی رایگان تقریبا هر دو ماه یک بار ارائه شده که در صفحات اجتماعی باشگاه اطلاع رسانی می شود. البته چون دمو عمومی تر است محیط ورزشگاه در این روز بسیار شلوغ می شود ولی در کل چنانچه هیچ ایده ای در خصوص ورزشهای اعلام شده و مربیان باشگاه ندارید و دوست دارید یکبار کلاس خاصی را تجربه کنید گزینه خوبی است. 
این متن صرفا نظر شخصی من (ماندانا م) است. من از اواخر سال 1395 در مجموعه ورزشی بانوان بلوک 68 BLOCK 68 عضو بوده ام و ابتدا از کلاس بادی پامپ خانم مارال افشاریان شروع کردم و در حال حاضر در کلاس کراس فیت ایشان حضور دارم. من ورزشکار حرفه ای نیستم ولی ورزش کردن و همینطور امتحان کردن ورزشهای جدید را خیلی دوست دارم و تا به حال علاوه بر ورزشهای فوق، کلاسهای بادی کامبت، سی ایکس، زومبا، یوگا، تی ار ایکس، کیک بوکسینگ، اروبیک، پیلاتس ، بادی جم ، انواع رقصها و آرپی ام را امتحان کرده ام و در حال حاضر هفته ای 5 ساعت برای ورزش به باشگاه های متفاوت می روم. 

تقاطع بزرگراه کردستان و حکیم، مجتمع مسکونی تجاری آ-اس-پ، طبقه همکف تجاری، واحد 68
 تلفن:02188030847
02188626849
instagram:@block68ir
www.block68.com
رشته های موجود در باشگاه بلوک 68
fun 68
functional
body challenge
cross fit
grit
cardio
kichboxing
body pump
cx worx
 pump cx
power sculpt
trx
pilates
gymnastic
combat
sky45
yoga
swing yoga
powe yoga
کیک باکس
پیلاتس
یوگا
اسکای
کراس فیت
گیریت
اروبیک

 


مشخصات باشگاه :
تقاطع بزرگراه کردستان و حکیم، مجتمع مسکونی تجاری آ-اس-پ، طبقه همکف تجاری، واحد 68 تلفن:02188030847 02188626849 instagram:@block68ir www.block68.com

به اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی :

نظرات :نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید.

نام :

ایمیل :

نظر:
آدمک :